Dove Derma Spa sommer revival
Pielęgnacja ciała

Balsam Dove Sommer Revived

Balsam Dove, Derma Spa Sommer Revived to doskonały sposób na letnią opaleniznę o każdej porze roku. Z pewnością nie jedna z was sięgała po tego typu produkty. Z mniejszym bądź większym powodzeniem :), jeśli uwielbiasz opaleniznę, ale nie chcesz narażać się na niebezpieczne promienie UV, tego typu kosmetyki są świetnym sposobem, by osiągnąć zamierzony efekt. Dzisiaj przygotowała dla was recenzję balsamu brązującego, który z powodzeniem sprawdzi się u nie jednej z was. Zanim do tego przejdę, sprawdź co jeszcze dla Ciebie przygotowałam 🙂

Sposób na wakacyjny look

Dove Sommer Revived to balsam do ciała z serii Derma Spa połączony z samoopalaczem. Odpowiednie nawilżenie skóry to doskonała baza dla równej opalenizny. Aby uzyskać naturalny, letni kolor i blask, należy stosować taki samoopalacz, który pasuje do naszej karnacji. Dove Sommer Revived dostępny jest w dwóch wariantach do jasnej i średniej karnacji oraz do średniej i ciemnej. Dokonując wyboru pamiętaj, aby dostosować odpowiedni odcień. Kiedy tę pierwszą decyzję mamy już za sobą czas przystąpić do aplikacji. Oto kilka wskazówek, jak zrobić to unikając nieestetycznych plam:

balsam brązujący Dove Sammer Revived

  1. Przygotuj ciało.  Jeśli masz w planach depilacje pamiętaj, aby wykonać ją dzień wcześniej. Podrażniona skóra nie sprzyja tego typu produktom i może spowodować, że pojawią się na niej czerwone krostki. Tak samo jest w przypadku peelingu, dlatego jeśli masz w planach takie zabiegi, wykonaj je dzień przed nałożeniem balsamu.
  2. Nawilżaj skórę. Jest to idealny sposób, by uzyskać równomierną i zdrową opaleniznę.
  3. Dobierz odpowiedni odcień. Pamiętaj, że więcej nie zawsze oznacza lepiej, zwłaszcza przy tego typu kosmetykach.
  4. Uniknij plam. Wmasuj balsam szerokimi okrągłymi ruchami, w ten sposób unikniesz nieestetycznych plam i zacieków.
  5. Daj czas, by mógł zadziałać. Pozwól, żeby balsam się dobrze wchłonął, może to zająć kilkanaście minut, dlatego nie zakładaj od razu ubrań, by ich nie poplamić.

Moje wrażenia i efekty stosowania.

Wybrałam wersję dla bladziochów. Balsamu Dove Sommer Revived używała podczas wakacji dla efektu wzmocnienia opalenizny. Najbardziej mi zależało, by mieć opalone nogi, ponieważ jak to u osób z jasną karnacją bywa, nogi nie opalają się prawie nigdy, a jeśli już to rzadko 🙂 No cóż, taka nasza natura. Gdy stosowałam balsam codziennie, zbyt szybko ciemniały mi nogi i nie wyglądało to naturalnie, dlatego zaczęłam go stosować 2-3 razy w tygodniu i to było dla mnie ok. Balsam, dość łatwo się rozprowadza, ale jak bywa z tego typu produktami trzeba uważać, by nie narobić sobie smug lub plam. Ja takowych na swoich nogach nie zauważyłam, opalenizna była równomierna i wyglądała dość naturalnie z czego najbardziej byłam zadowolona. Później stosowałam już tylko dla potrzymania efektu.

Balsam Dove Sommer Revived dość dobrze nawilża, dlatego nie wspomagałam się innymi produktami. Ze skóry schodzi równomiernie, chociaż wiadomo, starałam się nie trzeć za mocno gąbką, żeby nie narobić sobie plam 🙂 Balsam  brudzi ubrania, dlatego jak się spieszysz, to nie radzę go aplikować. Potrzebuje dobrych 20-30 min, by dobrze się wchłonąć. Ogólnie jak na produkt w takiej cenie to dobry kosmetyk. Jedyny mankament to zapach, który  nie za bardzo mi odpowiada. Balsam pachnie, jak typowy produkt brązujący, a ja po prostu tego zapachu nie lubię. Na szczęście szybko się ulatnia i nie jest wyczuwalny w ciągu dnia.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.