Make up,  Pielęgnacja twarzy

Jak zadbać o cerę przed wizytą u wizażystki?

Bardzo często zastanawiacie się co zrobić, aby wasza cera w dniu ślubu lub przed ważną uroczystością wyglądała nieskazitelnie. Niestety dobrymi chęciami piekło zostało wybrukowane i wiele z was popełnia błędy, które skutkują pogorszeniem stanu skóry. Jak tego uniknąć? W jaki sposób zadbać o skórę i czego unikać kilka dni przed wizytą u wizażystki ?

O to kilka moich porad, jak zadbać o cerę przed wizytą u makijażystki.

  • Kilka dni przed makijażem nie korzystaj z solarium, cera po nim jest zaczerwieniona, często podrażniona i inaczej przyjmuje kosmetyki.
  • Zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym planuj z dużym wyprzedzeniem. Poinformuj osobę, która będzie wykonywała zabieg o terminie uroczystości, tak by mogła dobrać odpowiednią dla Ciebie pielęgnację.
  • Nie testuj nowych kosmetyków kilka dni przed uroczystością, mogą one wywołać u Ciebie reakcję alergiczną lub podrażnić skórę.
  • Zadbaj o depilację brwi i wąsika, ale pamiętaj, by wykonać ją najpóźniej dzień przed wizytą. Depilacja tego samego dnia może wywołać zaczerwienienie i podrażnienie skóry.
  • Dzień przed makijażem wykonaj w domu peeling twarzy i ust. Zastosuj kosmetyki, którym ufasz i stosujesz od dłuższego czasu.
  • Pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry, nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Picie dużej ilości wody, pozytywnie wpływa na naszą cerę.
  • Na umówioną wizytę przyjdź bez makijażu.

Gdy zastosujesz się do powyższych wskazówek, możesz mieć pewność, że Twój makijaż będzie trwały, ładnie wtopi się w skórę i podkreśli wszystkie Twoje atuty.

Serdecznie zapraszam do mojego portfolio,  będziesz mogła obejrzeć galerie moich prac i zapisać się na makijaż 🙂

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.