Woda termalna Avene
Pielęgnacja twarzy

Rewelacyjna woda termalna Avene

Woda termalna Avene jest jednym z moich ulubionych odkryć. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu wcześniej nie wiedziałam o jej istnieniu i jej niesamowitych właściwościach. Dzięki Klubowi Recenzentki otrzymałam ją w prezencie do przetestowania. Z początku podchodziłam do niej dość sceptycznie. Zastanawiałam się jaki wpływ będzie miała na pielęgnację mojej skóry. Efekty jej stosowania bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, dlatego postanowiłam podzielić się z wami moimi wrażeniami. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu z przyjemnością po nią sięgniecie i stanie się ona jednym z waszych niezastąpionych kosmetyków.

Moja cera przed używaniem wody termalnej Avene.

Woda termalna AveneZacznę od zobrazowania stanu mojej cery przed rozpoczęciem używania wody termalnej Avene. Domyślacie się, że jako miłośniczka kosmetyków, miałam okazje przetestować już bardzo wiele produktów. Szczerze mówiąc tylko nieliczne z nich zostają ze mną na dłużej. Pielęgnacja mojej skóry jest nieco problematyczna, ponieważ moja cera z mieszanej, bardzo często przekształca się w suchą. Towarzyszy mi przy tym nadwrażliwość na niektóre składniki kosmetyczne. Zaczerwienienie i uczucie ściągnięcia są mi bardzo dobrze znane. Zawsze staram się dobierać kosmetyki w taki sposób by służyły mojej skórze i nie powodowały podrażnienia. Niestety nie zawsze jestem w stanie przewidzieć, jak moja cera zareaguje na dany produkt.

Zdarza się tak, że od razu widzę, że kosmetyk mnie podrażnia, ale czasami dopiero po tygodniu stosowania dostrzegam jak bardzo mnie zapycha. Zanim dostałam od Klubu Recenzentek do przetestowania wodę termalną Avene, taki właśnie kosmetyk żel/krem spowodował, że dostałam okropnego uczulenia. Do tego stopnia, że na buzi pojawiły się małe czerwone ropne krosteczki. Skóra była podrażniona i mocno zaczerwieniona, jedyne czego tylko pragnęłam, to jak najszybciej pożegnać ten stan.

Efekty regularnego stosowania wody termalnej Avene.

Z pewnością każda z was świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest regularność używania kosmetyków do pielęgnacji. Tylko wtedy moją one szanse zadziałać pozytywnie na naszą skórę. Woda termalna Avene jest kosmetykiem przetestowanym dermatologicznie. Stworzona została z myślą o cerze wrażliwej, ale spokojnie może ją stosować każda z nas. Będzie idealna dla osób z atopowym zapaleniem skóry i mogą ją stosować dzieci w każdym wieku.

Woda termalna zmniejsza reaktywność skóry i pobudza jej naturalne mechanizmy ochronne. W okresie kiedy zmagałam się z dużą nadwrażliwością woda Avene koiła, łagodziła podrażnienia i działała przeciwzapalnie. Są to jedynie nieliczne jej właściwości, ponieważ tych zalet jest znacznie więcej. Po oczyszczeniu podrażnionej skóry rozpylałam mgiełkę na całej buzi. Uczucie ulgi przychodziło natychmiastowo. Wodę można stosować kilkukrotnie w ciągu dnia, a nawet odświeżać nią makijaż. Dzięki tej wodzie regeneracja przebiegała znacznie szybciej, zaczerwienienie zniknęło. Mam wrażenie, że działa ona jak opatrunek dla mojej skóry. Kiedy udało mi się doprowadzić moją cerę do stanu przyzwoitości, postanowiłam że wody termalnej używać będę dalej. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego jak szybko po raz kolejny uratuje mnie z opresji.

Myślę, że nie jedna z was miała okazje korzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz. Ja również bardzo chętnie z takich zabiegów korzystam, zwłaszcza z oczyszczania cery różnego rodzaju peelingami. Po takim zabiegu cera jest zaczerwieniona i raczej nie zalecane jest się malować, chociaż kilka dnia. Tutaj również z ratunkiem przychodzi woda termalna od Avena, która skróci czas rekonwalestencji. Odpowiednio nawilży, odświeży i ukoi najbardziej odwodnioną skórę. Latem również będzie przydatna przy orzeźwieniu w upalne dni, a gdy przesadzimy z opalaniem znów po nią sięgniemy. Ja jestem przekonana, że przyda się w wielu kryzysowych sytuacjach, dlatego zawsze warto mieć ją pod ręką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.